IMG_20200829_173130

Barbora Vašků

Za hudební a profesionální základ vděčím svým prvním učitelům houslí paní M. Skladané a prof. M. Karlíkové a především svému tátovi prof. J. Bobkovi, který mě učil na Státní Konzervatoři v Bratislavě.

Další vzdělání jsem absolvovala pod vedením prof. V. Harvana a P. Bogacza na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Následovala dvouletá stáž na Staatliche Hochschule für Musik Trossingen a na Real Conservatorio de Música de Madrid.

Několik let jsem působila ve Slovenské filharmonii a Státním komorním orchestru Žilina, se kterými jsem podnikla profesionální světové turné, např. do Jižní Koreje, Japonska a Kanady.

V současnosti působím jako houslistka prvních houslí v Moravském divadle Olomouc.

Hudba

Anastázie Tomečková

Anastazie Tomečková hru na harfu vystudovala na konzervatoři v Kroměříži pod vedením Zuzany Peštukové a Jarmili Mikušové – členky Moravského divadla v Olomouci. Poté nastoupila do operetního orchestru tehdejšího Divadla Oldřicha Stibora v Olomouci a následně po konkurzu se stala harfistkou Moravské filharmonie Olomouc.

Je zvána jako host do filharmonických orchestrů v Brně, Ostravě, Zlíně, Hradec Králové, do Komorního orchestru České Budějovice a do muzikálových představení divadla Jiřího Myrona v Ostravě.

Intenzivně se věnuje komorní dráze, spolupracuje s různými soubory, tvoří duo se zpěvačkou, s houslistkou (Moravia strings) a doprovází pěvecké sbory.

Martina Khailová